Hoppa till innehåll
BC MAX Styrka snabb smärtlindring pulver, Lemonade smak Aspirin 500mg och Acetaminophen 500mg lösa paket, 16 greve

Price:

87,34 kr


BC MAX Styrka snabb smärtlindring pulver, Lemonade smak Aspirin 500mg och Acetaminophen 500mg lösa paket, 16 greve

https://nutricity.se/shop/brswyzikcema4ei3-bc-max-styrka-snabb-smartlindring-pulver-lemonade-smak-aspirin-500mg-och-acetaminophen-500mg-losa-paket-16-greve-130468 https://nutricity.se/web/image/product.template/130468/image_1920?unique=c2e1e6a

Stock Expiry Date*: 28-11-2027

100% Authentic — Sourced directly from manufacturers or their authorized dealers!

  • BC MAX Styrka Smärta Reliever för vuxna lindrar tillfälligt huvudvärk, bakvärk, tandvärk, muskelvärk och menstruationskramper
  • Powerful, dual-action headache relief powder formula contains the maximum level of pain reliever available in an OTC medication & treatment; nothing is stronger on pain without a prescription
  • Max styrka Smärtlindringspulver som löser snabbare än piller och innehåller Acetaminophen, 500 mg, Aspirin, 500 mg (NSAID), Koffein, 65 mg
  • Great-tasting lemonade smak är i bekväma, snabbverkande, single-serving upplösa packar för att få lättnad på-the-go
  • BC powder packets are an OTC medication & treatment that are FSA- & HSA-eligible in the U.S.
  • Innehåller 1 låda med BC Powder Max Strength Pain Reliever, 16 Lemonade Flavored Powder Packets

87,34 kr 87.34 SEK 87,34 kr Skatt ingår

Not Available For Sale

(5,46 kr / Units)

Displayed price includes all duties & taxes.

  • Brand varumärke
  • Produktfördelar
  • Punkt dimensioner L x W x H
  • Produkttyp
  • Specifika användningar för produkter
  • Produkttyp
  • Punktvikt
  • Brand varumärke
  • Ingredienser

Kombinationen existerar inte.

Kontakta oss
Aspirin
Ingredienser Koffein, Acetaminophen, Aspirin
Brand varumärke BC
Produktfördelar Headache Relief
Punkt dimensioner L x W x H 1.23 X 3.54 X 3.66 Inches
Produkttyp Aspirin
Specifika användningar för produkter Headache
Produkttyp Medicinering
Punktvikt 1.68 Ounces
Brand varumärke Bc
  • Buy Four or More Offer

    Få 5 % rabatt när du köper 4 eller fler varor

  • Next Purchase Offer
    Få 5 % rabatt på ditt nästa köp.
  • Ships From(Sweden)
    Beställningar behandlas och skickas från Brooklyn, USA.

  • Delivery Offer(Sweden)
    Fri frakt på kvalificerade beställningar.
Delivery Detail
Uppskattade leveranstider: 12–26 dagar (internationellt).
3–6 dagar (inrikes).
Safe Checkout
Garanterad säker utcheckning
Return Policy

30-dagars returgaranti
Köp med förtroende med 30 dagars returstöd.

Free Return Pickup
Gratis returhämtning tillgänglig
Vi hanterar returer från din dörr utan extra kostnad.


```html

BC Max Strength Headache Relief Powder

Need fast, effective relief from headaches and other aches? BC Max Strength Pain Reliever offers a convenient and powerful way to tackle discomfort, wherever you are.

Key Highlights

  • Fast-Acting Relief: Dissolves quickly for immediate pain relief.
  • Triple-Action Formula: Combines Acetaminophen, Aspirin, and Caffeine for comprehensive pain management.
  • Convenient Packets: Single-serving powder packets are perfect for on-the-go use.
  • Refreshing Lemonade Flavor: Enjoy a pleasant taste while getting relief.
  • OTC Medication: A readily available over-the-counter solution for common aches and pains.

Useful Facts

  • Product Type: Aspirin
  • Brand: BC
  • Quantity: 16 Powder Packets
  • Eligible for FSA/HSA: Yes, in the U.S.

Good Fit For

  • Relieving headaches
  • Easing backaches
  • Providing temporary relief from toothaches
  • Managing muscle aches
  • Addressing menstrual cramps
```

Shipping & Delivery

At Nutricity, we aim to deliver your order as quickly and safely as possible.

Domestic Shipping :

Orders are typically delivered within 3–6 business days.

International Shipping:

Estimated delivery time is 12–26 business days, depending on the destination and customs processing.

You will receive a tracking number once your order has been dispatched. Delivery times may vary during holidays or due to unforeseen delays.

Similar Products
Accessory Products

Ansvarsfriskrivning

Kosttillskott är inte läkemedel. Produkter som säljs på denna webbplats är inte avsedda att diagnostisera, behandla, bota eller förebygga någon sjukdom. Om du har en medicinsk åkomma, konsultera alltid en kvalificerad vårdpersonal innan användning. Individuella resultat kan variera. Genom att lägga en beställning godkänner du att följa ditt lands importregler. Vi täcker tillämpliga avgifter och skatter där det anges.

*Utgångsdatum Information:
Vänligen notera att utgångsdatumet kan variera från batch till batch. Vi garanterar dock att alla produkter som skickas till våra kunder har en giltig hållbarhet och inte kommer att vara utgångna vid tidpunkten för leverans.